Médiamegjelenések
Williams és Regan olyan akadémiai háttérrel is rendelkező neves szakértők, akik egész életükben a szólásszabadságért szálltak síkra. Az egyre inkább eluralkodó cenzúrát saját maguk is megtapasztalhatták az elmúlt évtizedekben, éppen ezért hatványozottan fontosnak érezték és tartják még ma is, hogy e téren hangot adjanak véleményüknek, valamint teret biztosítsanak az eszmecserének.
Mindkét szakértő egyetértett abban, hogy az áldozatkultúra valamint az identitáspolitika felemelkedése vezetett ahhoz, hogy a mai diskurzust egyre inkább áthassa az egyéni sértettség ünneplése, illetve az ún. „cry-bully”-k véleménye is, akik a saját igazságukat minden fölé helyezve, a társadalom állandó megerősítését igényelve saját társadalmi igazságszolgáltatásukat hirdetik.
A woke oktatási intézményekben történő térnyerésével kapcsolatban elmondták: ezen ideológia az identitáspolitikával együtt a családot támadja. A nyugati társadalmakban például mindez a szexuális felvilágosításon keresztül jelenik meg, amely a genderideológia és a woke-tanok inkorporálásával már jóval túlmutat a puszta felvilágosításon. Az intézmények pedig a szólásszabadság csorbításával ahelyett, hogy megtanítanák az egyént gondolkodni, megszabják, hogy mit gondoljon. Ezért kulcsfontosságú a család szerepe, ahol megvalósul a tényleges és teljes körű szólásszabadság.
A közönség kérdéseire adott válaszaikban a meghívott szakértők kiemelték: mindketten bizakodva tekintenek a jövő kihívásai felé, hiszen egyre többen vannak, akik megkérdőjelezik a woke-tanok érvényességét, sőt, egyet nem értésüknek hangot is adnak. Hangsúlyozták: fontos, hogy az ő véleményük is teret nyerjen, melyeket különböző szellemi termékek (könyvek, podcastok és véleménycikkek) segítségével tudnak bemutatni, ellensúlyozva így a médiában mindinkább eluralkodó progresszivitást.
Danube Institute
2023.06.27.