Médiamegjelenések
James Poulos politológus, doktori fokozatát kormányzati tudományokból szerezte meg a Georgetown Egyetemen. A technológia, média és dizájn szakértője, vállalati szaktanácsadó. A Claremont Intézet berkein belül létrehozott The American Mind társalapítója, valamint vezető szerkesztője. Legújabb könyve, a Human Forever azt vizsgálja, hogyan vált a technológia mindent behálózó hatalommá – szinte Istenné – és hogyan tette a társadalmat rabszolgájává, amely végső soron digitális fogságba, illetve egy rendszer nélküli, szinte anarchikus világba taszít mindenkit.
Poulos felszólalása elején megköszönte a lehetőséget a Danube Institute vezetőségének, hogy könyvbemutatója a magyar-amerikai barátság révén létrejöhetett. Kiemelte: a két nemzetet a közös értékeken kívül az is összeköti, hogy hasonló kihívásokkal kell szembe nézniük, például a demográfia terén. Előadásában ezen közös küzdelemre, a Nyugat jelentőségére és identitására, a technológia paradox erejére, valamint a spirituális háborúra és a digitális geopolitikára fektette a hangsúlyt.
Kiemelte: egykoron a technológia tette naggyá az Egyesült Államokat, mára viszont az Egyesült Államok lett a technológia rabszolgája. A korlátok nélküli technológiai fejlődés eredménye pedig az ún. „kiborg teokráciát” eredményezte, amely egyértelműen eldöntené, hogy a társadalom tagjai hogyan élik életüket a digitális térben és azon kívül. A woke-tanok erőszakos megjelenése, valamint a transz-ideológiák térnyerése egyaránt a társadalomban bekövetkezett változtatásokat indikálja, amelyek a technológia moderált fejlődésével nem következhettek volna be.
Danube Institute
2023.10.03.